Haberler

Türkiye’nin Teknoloji Zirvesi 10 yaşında

0

Turkcell’in, Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş katılımlı teknoloji etkinliği Teknoloji Zirvesi, 10 Nisan günü Haliç Kongre Merkezi’nde 10’uncu kez ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. “Sen Yap Diye” mottosuyla düzenlenecek zirvede, 20’nin üzerinde oturumda 70’e yakın fikir önderi ile 10 binden fazla davetliyi bir araya gelecek. Bu yılın ana konuşmacısı ise yapay zeka, robot bilim, otomasyon ve dijital teknoloji konularındaki öne çıkan fikirleriyle dünyadaki öncü isimlerinden Rodney Brooks olacak.

Turkcell’in düzenlediği ve Türkiye’nin merakla beklenen teknoloji etkinliği Teknoloji Zirvesi, bu yıl 10. kez kapılarını açıyor. 10 Nisan Çarşamba Günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğin bu yıl ki mottosu “Sen Yap Diye” olacak. İş dünyası, kurumsal şirketler ve teknoloji severleri bir araya getirecek zirvede katılımcılar, 20’den fazla oturumda konusunda uzman yerli ve yabancı 70’e yakın fikir önderini dinleme şansına sahip olacak.

Robotbilimin öncü ismi zirveye geliyor

Zirvenin dünyaca ünlü konuşmacısı ise MIT Yapay Zeka Laboratuvarı eski direktörü, iRobot ve Rethink Robotics’in kurucusu Rodney Brooks olacak. İnsansı robotlar konusunda yaptığı çalışmalarla dünyanın ilgilisini çeken Brooks, yapay zeka, robotbilim, otomasyon ve dijital teknolojiler konusunda yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Rodney Brooks zirvede yapacağı konuşmayla katılımcıları geleceğe doğru bir yolculuğa çıkaracak.

‘Zirvenin ana teması ‘Sen Yap Diye’

Teknoloji Zirvesi’nin ana teması “Sen Yap Diye” olacak. Turkcell 25. yılı kapsamında zirvede bu temayla, sadece kendi müşterilerine değil tüm Türkiye’ye hedeflerine varmaları için ne olursa olsun ‘yılmadan’ çalışmaları mesajını verecek. Zirvede ayrıca, yerli ve milli teknolojiler, Türkiye’nin teknolojide yaptıkları ve geldiği konum tartışılacak. Ayrıca teknolojideki son gündem konuları, 5G, yapay zeka, robotik teknolojiler, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular konusunda uzman yerli ve yabancı uzmanlar tarafından ele alınacak.

Zirveye gelemeyenler ise tüm konuşmaları ve oturumları gün boyunca etkinliğe özel “Teknoloji Zirvesi 2019’ BiP kanalı ve Turkcell web sitesi üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

 

Turkcell Teknoloji Zirvesine Kayıt Olmak için Tıklayın

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up