Haberler

Uber Türkiye’ye veda etti

0

Dünyanın en çok kullanılan mobil ulaşım servislerinden Uber’in Türkiye’deki geleceği netlik kazandı. Yapılan resmi açıklamaya göre Uber hizmete sarı ve turkuaz taksiler ile devam edecek.

Uber Türkiye’ye veda etti

Türkiye’de bir süredir geleceği belli olmayan Uber, yayınladığı basın duyurusu ile gelecek stratejisini açıkladı. Sadece İstanbul’da hizmet veren Uber’in siyah ‘XL’ minibüsleri tarih olurken şirket yoluna sarı ve turkuaz taksilerle devam edecek. Yayınlanan basın açıklamasının geniş hali şu şekilde:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up