HaberlerAlibaba Cloud, GitHub’da makine öğrenme algoritması yayınladı

Bu algoritmalar çevrimiçi ürün önerileri ve akıllı müşteri hizmetleri gibi makine öğrenme görevlerini destekliyor.
5 December 2019349

Alibaba Cloud, AlHH platformunun GitHub’daki “temel kodlarını” yayınlayarak çevrimiçi ürün önerisi gibi makine öğrenmesi görevlerini destekleyen bir dizi algoritma kütüphanesi yüklüyor.

Alibaba Cloud, GitHub’da makine öğrenme algoritması yayınladı

Alibaba Group’un bulut birimi, Alink platformunun GitHub’da “temel kodlarını” yayınladı ve toplu iş akışı ve akış işlemeyi desteklediğini belirten bir algoritma kütüphanesi yüklüyor. 

Alibaba Cloud, geliştiricilerin ve veri analistlerinin istatistik analizi, makine öğrenmesi, gerçek zamanlı tahmin, kişiselleştirilmiş öneri ve anomalilerin tespiti gibi yazılım fonksiyonları oluşturmak için kodlara dokunabileceğini söyledi.

Birleşik dağıtılmış bilgi işlem altyapısı Flink’e dayalı olarak geliştirilen Alink, Alibaba’nın Kafka, HDFS ve HBase de dahil olmak üzere kendine ait özel teklifleri dışındaki bir dizi açık kaynaklı veri depolama platformunu destekliyor.

Alibaba Cloud’un başkanı Jia Yangqing, Alink’in büyük veri ve makine öğrenme araçları arayan geliştiriciler için uygun bir seçenek olacağını söyledi.

Çinli teknoloji satıcısının GitHub’a en çok katkıda bulunan 10 şirketten biri olduğuna dikkat çeken Jia, “Yazılım geliştirme çevrimlerimizde açık kaynak topluluğuyla mümkün olduğunca erken bağlantı kurmaya çalışıyoruz. GitHub’da Alink Paylaşımı bu taahhüdünün altını çiziyor.” şeklinde konuştu.

Alibaba, bu yıl 11 Kasım’da gerçekleşen alışveriş festivalinde, e-ticaret pazarı olan Tmall’u desteklemek için Alink’i, ürün önerileri tıklama oranını yüzde 4 oranında artırmak adına kullandı.

Bugüne kadar Çinli satıcının GitHub’a 20 bin civarında katkısı bulunuyor. Alibaba’nın açık kaynaklı girişimleri arasında MySQL tabanlı AliSQL, konteyner aracı Kılıfı ve Java tabanlı bir Apache Storm sürümü olan JStorm bulunuyor.

Related Posts