BÜYÜK VERİHaberlerTeknoloji

Huawei’den yeni Bulut ve Yapay Zekâ İnovasyon Laboratuvarı

0

Huawei, yeni Bulut ve Yapay Zekâ Laboratuvarı’nı Singapur’da açtığını resmi olarak duyurdu. Laboratuvar yerel yapay zekâ yeteneklerini geliştirecek ve Singapur’u dünya çapında en gelişmiş yapay zekâ teknolojileriyle buluşturarak, bulut ve yapay zekâ özelindeki çalışmalara katkı sağlayacak.

Huawei’den yeni Bulut ve Yapay Zekâ İnovasyon Laboratuvarı

Zirvede; bulut bilişim, AI (yapay zekâ) ve büyük veri gibi alanlardaki yenilikçi ürünlerin, akıllı uygulamaların paylaşılıp hayata geçirilmesi için Singapur ve Asya-Pasifik bölgesinden 2 binin üzerinde iş ortağı, endüstri geliştiricisi ve akademisyen bir araya geldi.

Asya Pasifik için üstün bulut hizmetleri

Yüksek işlem gücü ve Huawei Cloud tarafından sunulan geniş kapsamlı yapay zekâ çözüm yelpazesi ile desteklenen laboratuvar, yapay zekâ Ar-Ge robotları, Trafik Akıllı İkizleri ve yapay zeka geliştirme kitleri dahil olmak üzere güçlü AI hizmetleri ve kaynakları sağlamayı hedefliyor. Laboratuvarın açılması, yerel üniversiteler ve işletmeler arasındaki iş birliğini de derinleştirecek.

Singapur ve Asya-Pasifik bölgesindeki yapay zekâ geliştiricileri ve bu alanda çalışan şirketler, yapay zeka eğitim ve öğrenimi hakkında daha fazla proje geliştirme fırsatı bulacak. Bu Ar-Ge faaliyetleri üst düzey yapay zekâ yeteneklerini geliştirerek daha fazla yapay uygulamasının geliştirilmesine de olanak tanıyacak.

Huawei Cloud Global Market Başkanı Edward Deng konuyla ilgili şunları söyledi: “Singapur uluslararası bir inovasyon merkezi, aynı zamanda Çin-Asya ve Pasifik bölgesindeki denizaşırı işletmeler için de stratejik bir merkez olarak konumlanıyor. Huawei Cloud, Singapur ve Asya Pasifik bölgesindeki kalkınmaya büyük önem veriyor” dedi.

Huawei Cloud, daha fazla işletmenin dünya çapında hizmet geliştirmesine yardımcı olmak için “Go-China / Go-Global” planının başlatıldığını da açıkladı. Şirket, dünya çapında internet, oyun, finans ve video pazarlarına, kullanıcıları küresel olarak bağlayan, çeşitli ağlara adapte olan ve yeni trendlere yön veren avantajlı hizmetler sunmayı planlıyor. Planın içeriğinde yer alması beklenen konular ise şu şekilde:

  • Cep telefonları için ARM bulut servisi.
  • Hizmet trafiği yalıtımı ve saldırı önleme sağlayan yüksek savunma IP adresleri.
  • Çok düşük dağıtım maliyetleri olan bulut video hizmetleri.
  • Alt ağ koşullarında net yayın yapılmasını sağlayan bulut video servisi.
  • Düşük hızlı ağlar için HD canlı yayın.

Zirve sırasında Huawei Cloud, Asya-Pasifik pazarında bulut bilişim ve yapay zekâ alanındaki iş birliğini derinleştirmek için birden fazla şirketle iyi niyet sözleşmesi imzaladı. Ayrıca daha iyi bağlantılara sahip, akıllı bir Asya-Pasifik eko-sistemi oluşturmak için ortak bir program yayınlandı.

Huawei Cloud, dünyanın dört bir yanında, 23 coğrafi bölgede, 40 kullanılabilir alanı işleten 160’tan fazla bulut hizmeti ve 140 farklı çözüm sunuyor. Ayrıca Huawei Cloud, 159 işlevli 59 tip AI hizmetini de iş ortaklarına sunuyor.

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up